preloader
حالت تهوع یا vomit چیست ؟

حالت تهوع یا vomit چیست ؟

  • خانه
  • -
  • همه نوشته ها
  • -
  • حالت تهوع یا vomit چیست ؟
حالت تهوع یا vomit چیست ؟

[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_display=”]

[av_image src=’http://mohammad-roshani.ir/wp-content/uploads/2017/01/419223166-300×206.jpg’ attachment=’667′ attachment_size=’medium’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ animation=’no-animation’][/av_image]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]
حالت تهوع یا vomit چیست ؟

نام علمی استفراغ  vomit است.

استفراغ در ساقه ی مغز هماهنگ میشود و هرگاه از ساقه مغز دستور استفراغ صادرشود، پاسخ های عصبی و عضلانی در دستگاه گوارش و در پاسخ به این دستور ایجادمی شودکه موجب استفراغ می شود.
در واقع استفراغ یعنی خروج‌ محتویات معده و ابتدای روده از طریق دهان.
تهوع یعنی احساس ذهنی نیاز به استفراغ که همه ما بارها آن را تجربه کرده ایم.
اما مکانیسم هایی که زمینه ساز تهوع هستند به طور کامل شناخته نشده اند. برای اینکه فردی احساس تهوع داشته باشد باید هوشیار باشد. فرد بی هوش تهوعی را احساس نمیکند!
پس ؛ احتمالا تهوع به واسطه ی قشر مخ صورت میگیرد.
هنگامی که استفراغ میکنید، نقاط مخصوصی در ساقه مغز شما فعال شده اند و مواد خاصی را تولید کرده اند که این مواد مانند پیک، پیام استفراغ را از ساقه مغز به ماهیچه ها می رسانند و سپس عضلات به این پیام پاسخ میدهند.
پاسخ به این صورت است که عضلاتی که در قفسه سینه و شکم مسئول دم هستند ،منقبض می شوند و و فشار درون قفسه سینه و شکم را افزایش میدهند و کمک میکنند مواد درون معده راحت تر به بیرون بریزد.عضلات گوارشی نیز منقبض می شوند و مواد نیمه هضم شده را با فشار به بالا هدایت میکنند تا از دهان خارج شود.

حالت تهوع یا vomit چیست ؟

[/av_textblock]

[/av_one_full]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *