دل پیچه و اسهال

دل درد و اسهال

 

 

دل درد و اسهال به دلیل اختلال در دستگاه گوارش و یا مسمومیت های عفونی رخ می دهد و ممکن است این ویروس ها و عفونت های معده به بیماری جدی تبدیل شود و سیستم دفاعی بدن را با مشکل رو به رو کند.

درمان دل درد و اسهال در زنان باردار و اسهال که به طور همزمان رخ می دهد به دلایل مختلف اتفاق می افتد. این دلایل عبارتند از سوء هاضمه، عفونت ویروسی مانند آنفولانزای معده، یا بیماری گوارشی.

باید ابتدا دلیل بیماری خود را بدانید، در این صورت می توانید قرص، روش های خانگی و نکات درمان اسهال و دل پیچه را دریابید. دل پیچه دردی است که بین قفسه سینه و لگن اتفاق می افتد. دل پیچه می تواند مانند گرفتگی و درد خفیف یا تیز باشد.

این درد اغلب به نام معده درد معروف می باشد. اسهال توسط شل بودن، خونی بودن یا حاوی چربی بودن مدفوع مشخص می شود. نیاز به رفتن به دستشویی افزایش می یابد. اسهال اغلب با دل پیچه همراه است.

علت دل درد و اسهال چیست؟

بیشتر افراد به مدت کوتاهی دل درد و اسهال را تجربه می کنند. تغییر رژیم غذایی مانند مصرف الکل به مقدار زیاد و سوء هاضمه از دلایل دل پیچه و اسهال است. دل پیچه شدید، مداوم و مکرر و اسهال نشانه بیماری جدی است. اسهال که به طور پیوسته بدتر می شود و خونی است نشانه بیماری جدی تری است. دلایل ممکن برای دل درد و اسهال عبارتند از :

گاستروانتریت ویروسی (آنفولانزای معده)

– گاستروانتریت باکتریایی (مسمومیت غذایی)

– حساسیت غذایی

– PMS (سندرم قبل از قاعدگی)

– سندرم روده تحریک پذیر – یک اختلال رایج در دستگاه گوارش

– دیورتیکولیت

– عدم تحمل لاکتوز – ناتوانی در هضم لاکتوز، شکر موجود در شیر و سایر محصولات لبنی

– شکستگی مدفوع

– انسداد روده

– کولیت

– آپاندیس

– ویروس نیل غربی

– انگل ها (مانند ژیاردیا، آمبی بای، یا کرم قلابی)

عفونت باکتریایی (مثلا شیگلوز یا E. coli)

– آلرژی دارویی

– بیماری سلیاک

– بیماری کرون

– فیبروز کیستیک

– استرس و اضطراب

– برخی از انواع سرطان

علل درد و اسهال و دل پیچه:

سوء هاضمه، و مسمومیت غذایی دلایل اصلی دل درد و اسهال است. در این موارد، علائم به مدت چهار روز طول می کشد و معمولا بدون درمان با قرص برطرف می شود.

سایر علل دل درد و اسهال و دل پیچه چیست؟

عفونت و بیماری ها که بر اندام های داخل شکم تاثیر می گذارد باعث درد و اسهال می شود. اندام های داخل شکم عبارتند از:

– روده ها

– کلیه ها

– آپاندیس

– طحال

– معده

– کبد

– کیسه صفرا

– لوزالمعده

اسهال و دل پیچه ای که بیش از یک هفته طول بکشد دلیل بیماری یا ناهنجاری روده است. در این صورت حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

بیماری های گفته شده باعث تورم قسمت های مختلف دستگاه گوارش مانند معده و روده می شود. التهاب دستگاه گوارش باعث گرفتگی و اختلال دستگاه گوارش می شود. این مسئله باعث اسهال و دل پیچه می شود.