preloader
هپاتیت بی و درمان

هپاتیت بی و درمان

  • خانه
  • -
  • بیماری های کبد
  • -
  • هپاتیت بی و درمان
هپاتیت بی و درمان

[av_textblock size=” font_color=” color=”]

[/av_textblock]

[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_display=”]

[av_image src=’http://mohammad-roshani.ir/wp-content/uploads/2018/01/146195899621897839-300×148.jpg’ attachment=’2010′ attachment_size=’medium’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ animation=’no-animation’][/av_image]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]
درمان هپاتیت بی:

در رابطه با هپاتیت بی ،علامتها، تشخیص،انتقال و درمان آن صحبت کرده ایم

در این پست می خوایم بدانیم آیا هپاتیت بی درمان دارد یا خیر؟

هپاتیت بی درمان قطعی ندارد

اما

این بیماری کنترل می شود.

داروهایی وجود دارند که در صورت نیاز به این بیماران تجویز می شوند تا عوارض کبدی و غیر کبدی این بیماری را کاهش دهند و در مواردی ریسک انتقال آن در جامعه کاهش یابد.

تعدادی از بیماران مبتلا به هپاتیت بی به دارو نیاز ندارند. در برخی بیماران، سیستم ایمنی بدن بدون نیاز به دارو میتواند این ویروس را ظرف مدت ۶ ماه از زمان مواجهه با ویروس،از بدن پاک کند.

اگر شما هپاتیت بی مزمن دارید ، به این معنا است که بدن شما نتوانسته است در مدت ۶ ماه ؛ این ویروس را شکست دهد و ویروس بر سیستم ایمنی بدن شما پیروز شده است.

پزشک با توجه به نتایج آزمایشات و معاینات شما میتواند تشخیص دهد که آیا شما نیاز به مصرف دارو دارید یا خیر.

در صورت اینکه پزشک صلاح بداند شما فعلا دارویی را شروع نکنید، شما را تحت نظر میگیرد تا به محض نیاز، دارو را برای شما شروع کند. پس ویزیت های دوره ای توسط فوق تخصص گوارش و کبد برای بیماران هپاتیت بی لازم است.

در این ویزیت های دوره ای پزشک علاوه بر معاینه شما، تستهایی را برای شما درخواست می دهد تا از شدت آسیب کبدی در شما اطلاع حاصل کند.

اگر تست ها و معاینات نشان بدهند که کبد شما در معرض آسیب دیدن است، پزشک رژیم دارویی مناسب شرایط شما را برایتان شروع خواهد کرد.

در افرادی که نیاز به درمان دارویی دارند ، دسته ای از داروها به نام داروهای ضد ویروسی ، مورد استفاده قرار میگیرند.

این دسته از دارو ها ، شامل تعداد بسیاری دارو است که انتخاب داروی مناسب بر اساس شرایط شما بوسیله معاینات دوره ای امکان پذیر می شود.

در بیمارانی که به نوع شدید این بیماری مبتلا باشند در مراحل آخر گاهی نیاز به پیوند کبد پیدا می شود.

ممکن است پزشک شما برایتان سونوگرافی های دوره ای هر ۶ ماه یکبار درخواست دهد. برای اطمینان از عدم ابتلا به سرطان کبد باید این تستها و ازمایشات حتما انجام شوند.

هپاتیت بی و درمان

هپاتیت بی و درمان هپاتیت بی و درمان هپاتیت بی و درمان
[/av_textblock]

[/av_one_full]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *