کولونوسکوپی

کولونوسکوپی روشی است که در آن یک پزشک متخصص با استفاده از یک لوله بلند، انعطاف‌پذیر و باریک (که در انتهای آن یک دوربین و چراغ کوچک نصب شده است)، داخل راست‌روده و روده بزرگ (کولون) را مشاهده می‌کند. به این لوله باریک “کولونوسکوپ” یا “اسکوپ” می‌گویند. کلونوسکوپی می‌تواند تحریک، تورم بافت روده، زخم‌ها، پلیپ روده بزرگ و سرطان کولون را نشان دهد.

 

شایع‌ترین علامت سرطان روده بزرگ (سرطان کولون) این است که در اغلب موارد علامت یا نشانه‌ای ندارد. به همین دلیل دکتر محمد روشنی، متخصص کبد و آندوسکوپی از کلونوسکوپی برای تشخیص زودهنگام مشکلات گوارشی از جمله سرطان روده بزرگ استفاده می‌کنند.

دکتر محمد روشنی، متخصص کبد و آندوسکوپی، کلونوسکوپی را برای غربالگری سرطان روده بزرگ، به ‌ویژه برای افراد بالای ۵۰ سال، کسانی که سابقه خانوادگی سرطان روده بزرگ یا پولیپ دارند، و به ‌ویژه افرادی که در آن‌ها فاکتورهای خطر بسیار بالا می‌باشد، تجویز می‌کنند.

 

بیماری شما توسط دکتر محمد روشنی ارزیابی شده تا مطمئن شود که انجام کلونوسکوپی برای شما بی‌خطر است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت و یا مشاوره می‌توانید با ما تماس بگیرید .
۰۹۱۹۷۷۱۹۰۳۰
۰۲۱۲۲۸۸۹۹۴۷

بیشتر بخوانید:

لطفا از کولونوسکوپ نترسید

کولونوسکوپی

دستور آمادگی برای کولونوسکوپی

با یک کلیک می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − یک =