[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_display=”]
[av_image src=’http://mohammad-roshani.ir/wp-content/uploads/2016/12/mede-1-300×242.jpg’ attachment=’425′ attachment_size=’medium’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ animation=’pop-up’][/av_image]
[/av_one_full]

[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_display=”]
[av_textblock size=” font_color=” color=”]

بالون معده چیست  ؟

بالون معده یک وسیله شبیه یک توپ بادکنکی است که از راه دهان و به وسیله دستگاه اندوسکوپ وارد معده شما می شود. پس از ورود به معده به آن مایعی تزیریق می کنند تا این توپ بزرگ پود. گاهی می توان به جای مایه به داخل آن هوا وارد کرد.

اما نگران نباشید این مایع همام سرم قابل تزریق درون داروخانه ها است و هیچ ضرری برای بدن شما ندارد.

معمولا بعد از گذشت سه الی ۴ ماه بالون را به وسیله ی اندوسکوپ تخلیه و خارج می کنند.

البته اخیرا نمونه هایی از بالون تولید شده است که تا ۶ ماه می تواند درون معده باقی بماند

کارایی بالن معده

بالون معده با پر کردن حجم معده موجب کاهش اشتها و کاهش قابل توجه وزن در شما می شود.

اگر این بالون درون معده تخلیه شود که اتفاقی بسسسیار بسسسیار نادر است هیچ اتفاق بدی برای شما نخواهد افتاد و تنها کافیست به پزشک خود مراجعه کنید تا آن را از معده شما خارج کند یا در صورت امکان جایگزین نماید.

[/av_textblock]

[av_image src=’http://mohammad-roshani.ir/wp-content/uploads/2017/07/20184367_327448121002382_3473417331621756928_n.jpg’ attachment=’1444′ attachment_size=’full’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ animation=’no-animation’][/av_image]
[/av_one_full]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]

19985408 1931522167104131 1506533167178186752 n - بالون معده
بالون معده

بالون معده یکی از جدیدترین انواع روش‌های کاهش وزن است. بالون معده همانند یک توپ پر از هوا، مایع یا مخلوطی از هر دو به طور موقت درون معده جاگذاری می‌شود. بالون‌های حاوی هوا به دلیل سبک‌تر بودن عوارض کمتری به همراه دارند.

بالون سیلیکونی درون معده با نمک استریل پر می‌شود و سپس با محدود کردن فضای درون معده و کاهش مواد غذایی مصرفی به کم شدن وزن کمک می‌کند و همچنین باعث احساس سیری سریع‌تر در فرد می‌گردد. حجم معده در حالت معمولی حدود ۹۰۰ میلی لیتر است ولی پس از گذاشتن بالون حدود ۷۰۰ میلی لیتر کاهش می‌یابد.

لاغری با بالون معده برای افرادی که با کمک رژیم غذایی و فعالیت بدنی موفق به کاهش وزن نشده‌اند و فعلاً قصد اعمال جراحی سنگین کاهش وزن را ندارند، یک گزینه‌ی بسیار عالی محسوب می‌شود. این روش نیز همانند سایر روش‌های کاهش وزن مستلزم تعهد به یک سبک زندگی سالم است.

برای نتیجه گرفتن طولانی مدت از بالون معده تغییرات سالم دائمی در مواد غذایی دریافتی و همچنین انجام ورزش منظم نیاز است.
قرار دادن یک بالون داخل معده می‌تواند با کمک به کاهش وزن فرد، خطر ابتلا به بسیاری‌ از بیماری‌های مرتبط با چاقی و اضافه وزن را کاهش دهد مانند:

سکته و بیماری قلبی؛
فشارخون بالا؛
آپنه خواب؛
دیابت نوع دو؛
لاغری با بالون معده می‌تواند یک گزینه درمانی مناسب برای افرادی با این شرایط باشد:

شاخص توده بدن (BMI) بین ۳۰ تا ۴۰؛
تعهد به تغییر سبک زندگی و همچنین پیگیری‌های منظم پزشکی؛
عدم بارداری؛
عدم مصرف داروهای ضد انعقادی چون آسپرین؛
عدم ابتلا به بیماری التهابی روده یا هلیکوباکتر معده، زخم معده، سیروز کبدی و نارسایی مزمن کلیه؛
عدم مصرف الکل؛
نداشتن سابقه هر گونه جراحی معده و مری.

[psp_gmap id=2288 width=320 height=240 zoom=12 maptype=”roadmap” type=”static”]

[/av_textblock]